Etusivu

KOKOOMUSLAISET VAASAN TOIMIELIMISSÄ:

VALTUUSTORYHMÄ JA VARAVALTUUTETUT


Viinamäki Anne-Marie
- Valtuustoryhmän puheenjohtaja
- Koulutuslautakunnan pj
anne-marie.viinamakI(a)vaasa.fi


Mäki Tommi
- Valtuuston I varapuheenjohtaja
tommi.maki(a)vaasa.fi


Heinonen Marko
- Kaupunginhallituksen I varapuheenjohtaja
marko(a)markoheinonen.fi


Rajala Katja
- Kaupunginhallitus
- VSHP:n valtuusto
katja.rajala(a)netikka.fi


Koski Susanna
- Kaupunginhallituksen konsernijaosto, KH:nvarajäsen
- Maakuntavaltuusto, II vpj.
susannamkoski(a)gmail.com


Uusi-Kokko Elli
- Kaupunginhallituksen hyvinvointijaosto, KH:n varajäsen
uusikokko.elli(a)gmail.com


Luoma Kai
- Kaupunkiympäristölautakunta, puheenjohtaja
kai.luoma(a)edu.vaasa.fi


Tulimaa Leena
- Kulttuuri- ja liikuntalautakunta, varapuheenjohtaja
leena.tulimaa(a)edu.vaasa.fi


Munkki Marianne
- Vähänkyrön aluelautakunta
- Vaasan Sähkö OY hallitus
marianne_munkki(a)yahoo.com


Riitta Pääjärvi-Myllyaho
- Kasvatus- ja opetuslautakunta
- Maakuntahallitus
riitta.paajarvi(a)edu.vaasa.fi


Peter Remahl (1. vara)
- Valtuustoryhmän sihteeri
- Teknisten liikelaitosten johtokunta, vpj
remahl(a)mac.com


Pauliina Pasanen (2. vara)
- Rakennus- ja ympäristölautaukunta
saarapauliina.pasanen@gmail.com


Raija Kujanpää (3. vara)
- Tarkastuslautakunta
- VSHP:n hallitus
raija.kujanpaa@icloud.com


Petra Hakoniemi (4. vara)
- Kaupunkiympäristölautakunta
hakoniemipetra@gmail.com


Johanna Ahopelto (5. vara)
- Teknisten liikelaitosten johtokunta
johanna.ahopelto@desnetti.fi


Jouni Lilja (6. vara)
- Kaupunginhallituksen hyvinvointijaosto
jounililja1@gmail.com


Sari Saarikoski (7.vara)
- Vaasanseudun Areenat kuntayhtymä, hallitus
taigasari17@gmail.com


Pasi Roimela (8. vara)
- Kulttuuri- ja liikuntalautakunta
pasi.roimela@par.as


Mikko Kanervo (9. vara)
mikko.kanervo@kokoomusopiskelijat.fi


Hermanni Sankelo (10. vara)
- Kulttuuri- ja liikuntalautakunta
hermanni.sankelo@hotmail.com





TULEVIA TAPAHTUMIA

TYKKÄÄ JA SEURAA

OTA YHTEYTTÄ

Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö


Tanja-Maria Davidov

Puheenjohtaja

tanja.davidov@gmail.com

040 500 8836

Leena Ollila

Sihteeri

leena.k.ollila@gmail.com

040 762 3444

(c) Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö