VAASAN KOKOOMUSLAISET

KOKOOMUKSEN VAASAN KUNNALLISJÄRJESTÖ

YHTEYSTIEDOT

Vaasassa toimii viisi kokoomusyhdistystä, 10 kaupunginvaltuutettua, lukuisa määrä varavaltuutettuja ja muita aktiivisia kokoomuslaisia. Kaikkiin näihin löydät yhteystiedot tältä sivulta.


Ota rohkeasti yhteyttä!

KOKOOMUKSEN VAASAN KUNNALLISJÄRJESTÖ RY

PUHEENJOHTAJA

 

Tanja-Maria Davidov


tanja.davidov@gmail.com


040 500 8836

HALLITUKSEN JÄSENET

Ville Hakanen
Marko Heinonen

Pirjoriitta Marttila

Marianne Munkki

Tommi Mäki

Leena Ollila

Peter Remahl

Pasi Roimela

 

HALLITUKSEN VARAJÄSENET

Jaakko Koskela
Kai Luoma

Joel Pyykkönen

Anne-Marie Viinamäki

Ulla Ylinen

TALOUDENHOITAJA

Pirjoriitta Marttila


pr.marttila@hotmail.com


040 063 9162

SIHTEER

Leena Ollila


leena.k.ollila@gmail.com


040 7623444

VAALIPÄÄLLIKKÖ

Ville Hakanen

 

ville.hakanen@vaasankokoomuslaiset.fi


040 5888599

VAASAN KOKOOMUKSEN VALTUUSTORYHMÄ

Ryhmämme on Vaasan kaupunginvaltuuston kolmanneksi isoin 10 varsinaisella jäsenellä. Edustajamme osallistuvat aktiivisesti päätöksentekoon paremman Vaasan puolesta. Kaikki jäsenemme, varajäsenemme sekä lautakuntien ja muiden toimien edustajat löydät kaupungin nettisivuilta.

PUHEENJOHTAJA

Anne-Marie Viinamäki


anne-marie.viinamaki@edu.vaasa.fi


040 073 5556

VALTUUTETUT


Marko Heinonen


marko@markoheinonen.fi


050 359 6441


Susanna Koski


susanna.koski@eduskunta.fi


045 631 9707


Raija Kujanpää


raija.kujanpaa@netikka.fi


050 371 5453


Laura Linna-Välimäki


laurahelena.valimaki@gmail.com


050 305 5693


Kai Luoma


kai.luoma@edu.vaasa.fi


040 554 2721





Marianne Munkki


marianne_munkki@yahoo.com


050 562 2786

 

Tommi Mäki


tommi@solarsound.fi


050 434 4888


Kari Pastuhov


kari@pastuhov.fi


045 224 4884


Leena Tulimaa


leena.tulimaa@edu.vaasa.fi


040 410 4664

   



VAASAN KOKOOMUS RY

PUHEENJOHTAJA

Marko Heinonen


marko@markoheinonen.fi


050 359 6441


VARAPUHEENJOHTAJA


HALLITUKSEN JÄSENET

Juha Dahlbo

Risto Konttas
Kai Luoma
Pirjoriitta Marttila

Pekka Mäkinen

Peter Remahl

Pentti Risberg

Pasi Roimela

Leena Tulimaa


SIHTEERI

Pirjoriitta Marttila


pr.marttila@hotmail.com


040 063 9162

TALOUDENHOITAJA

Pasi Roimela


pasi.roimela@par.as


040 707 6655

VAASAN KOKOOMUSNAISET RY

Uudistuva, energinen vahva naisyhdistys. Tavoitteena nostaa innostavia ja uusia ajatuksia omaavia naisia kärkipaikoille päätöksentekoon.

PUHEENJOHTAJA

Anne Södervik


sodervik.anne@netikka.fi


040 096 8709


HALLITUKSEN JÄSENET

Tanja Davidov

Rita Lahti

Liisa Ollila

Leena Ollila

Riitta Pääjärvi-Myllyaho

Ulla Ylinen




 

 

KYRÖNJOEN KOKOOMUS RY

PUHEENJOHTAJA

Marianne Munkki


marianne_munkki@yahoo.com


050 562 2786


VAASAN KAMPUSPORVARIT RY

PUHEENJOHTAJA

Joel Pyykkönen


pyykönen.joel@gmail.com


040 0793767



VARAPUHEENJOHTAJA

Anssi Juvela

anssi.juvela@gmail.com


050 5694336

HALLITUKSEN JÄSENET

Ville Hakanen

Karoliina Kiiskinen

Markus Lindholm

Alisa Piirainen
Onni Ronkainen



SIHTEERI

Alisa Piirainen


kampusporvarit@vaasankokoomuslaiset.fi

VAASAN KOKOOMUSNUORET RY

Jaakko Koskela


koskela63z@gmail.com


050 918 4982


PUHEENJOHTAJA

VARAPUHEENJOHTAJA

Aatu Puisto 

puistoaatu@gmail.com


040 218 6990

HALLITUKSEN JÄSENET

Ronja Ketola

Frans Koivula

Joni Lehtonurmi

Aleksanteri Marttila

Joonatan Pöntinen


Varajäsen:


Hermanni Sankelo


SIHTEERI/TALOUDENHOITAJA

Sami Korpela


sami.korpela@outlook.com


050 406 8667

ANNA PALAUTETTA

Tällä lomakkeella voit olla yhteydessä Vaasan Kokoomuksen kunnallisjärjestöön. Voit antaa vapaata palautetta, kehitysehdotuksia tai kertoa mielipiteesi. Pyytäisimme sinua ilmoittamaan haluatko, että sinuun otetaan yhteyttä. Muistutamme myös, ettemme hyväksy epäasiallista palautetta.

 
 
 
 

OTA YHTEYTTÄ

Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö


Tanja-Maria Davidov

puheenjohtaja

tanja.davidov@gmail.com

040 500 8836

 

Leena Ollila

sihteeri

leena.k.ollila@gmail.com

040 7623444


(c) Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö