VAASAN KOKOOMUSLAISET

KOKOOMUKSEN VAASAN KUNNALLISJÄRJESTÖ

ANNA PALAUTETTA

Tällä lomakkeella voit olla yhteydessä Vaasan Kokoomuksen kunnallisjärjestöön. Voit antaa vapaata palautetta, kehitysehdotuksia tai kertoa mielipiteesi. Pyytäisimme sinua ilmoittamaan haluatko, että sinuun otetaan yhteyttä. Muistutamme myös, ettemme hyväksy epäasiallista palautetta.

 
 
 
 

YHTEYSTIEDOT

Vaasassa toimii viisi kokoomusyhdistystä, 10 kaupunginvaltuutettua, lukuisa määrä varavaltuutettuja ja muita aktiivisia kokoomuslaisia. Valtakunnan päätöksentekoon vaikuttaa oma kansanedustajamme Susanna Koski. Kaikkiin näihin löydät yhteystiedot tältä sivulta. Ota rohkeasti yhteyttä!

KOKOOMUKSEN VAASAN KUNNALLISJÄRJESTÖ RY

PUHEENJOHTAJA

 

Tanja-Maria Davidov


tanja.davidov@gmail.com


040 500 8836

HALLITUKSEN VARAJÄSENET

Joel Pyykkönen

Hermanni Sankelo

Pasi Roimela

Anne-Marie Viinamäki

Ulla Ylinen

Marko Heinonen

Kai Luoma

Pentti Risberg

Peter Remahl

Marianne Munkki

Tommi Mäki

Leena Ollila

Ville Hakanen

Pirjoriitta Marttila

 

HALLITUKSEN JÄSENET

SIHTEERI/TALOUDENHOITAJA

Pirjoriitta Marttila


pr.marttila@hotmail.com


040 063 9162

VAALIPÄÄLLIKKÖ

Ville Hakanen

 

ville.hakanen@vaasankokoomuslaiset.fi

040 5888599

VAASAN KOKOOMUKSEN VALTUUSTORYHMÄ

Ryhmämme on Vaasan kaupunginvaltuuston kolmanneksi isoin 10 varsinaisella jäsenellä. Edustajamme osallistuvat aktiivisesti päätöksentekoon paremman Vaasan puolesta. Kaikki jäsenemme, varajäsenemme sekä lautakuntien ja muiden toimien edustajat löydät kaupungin nettisivuilta.

PUHEENJOHTAJA

Anne-Marie Viinamäki


anne-marie.viinamaki@edu.vaasa.fi


040 073 5556

VALTUUTETUT


Marko Heinonen


marko@markoheinonen.fi


050 359 6441


Susanna Koski


susanna.koski@eduskunta.fi


045 631 9707


Raija Kujanpää


raija.kujanpaa@netikka.fi


050 371 5453


Laura Linna-Välimäki


laurahelena.valimaki@gmail.com


050 305 5693


Kai Luoma


kai.luoma@edu.vaasa.fi


040 554 2721





Marianne Munkki


marianne_munkki@yahoo.com


050 562 2786

 

Tommi Mäki


tommi@solarsound.fi


050 434 4888


Kari Pastuhov


kari@pastuhov.fi


045 224 4884


Leena Tulimaa


leena.tulimaa@edu.vaasa.fi


040 410 4664

   



VAASAN KOKOOMUS RY

PUHEENJOHTAJA

Marko Heinonen


marko@markoheinonen.fi


050 359 6441


VARAPUHEENJOHTAJA

Vesa-Matti Rantanen


v-m.rantanen@vaasankokoomuslaiset.fi


040 738 8349

HALLITUKSEN JÄSENET

Kai Luoma

Pekka Mäkinen

Jaakko Perttu

Peter Remahl

Pentti Risberg

Pasi Roimela

Leena Tulimaa


SIHTEERI/TALOUDENHOITAJA

Pirjoriitta Marttila


pr.marttila@hotmail.com


040 063 9162

VAASAN KOKOOMUSNAISET RY

Uudistuva, energinen vahva naisyhdistys. Tavoitteena nostaa innostavia ja uusia ajatuksia omaavia naisia kärkipaikoille päätöksentekoon.

PUHEENJOHTAJA

Anne Södervik


sodervik.anne@netikka.fi


040 096 8709


HALLITUKSEN JÄSENET

Rita Lahti

Liisa Ollila

Leena Ollila

Ulla Ylinen

Tanja Davidov

Riitta Pääjärvi-Myllyaho

Raija Raunio

 

 

KYRÖNJOEN KOKOOMUS RY

PUHEENJOHTAJA

Marianne Munkki


marianne_munkki@yahoo.com


050 562 2786


VAASAN KAMPUSPORVARIT RY

PUHEENJOHTAJA

Joel Pyykkönen


pyykönen.joel@gmail.com



VARAPUHEENJOHTAJA

Anssi Juvela

HALLITUKSEN JÄSENET

Ville Hakanen

Karoliina Kiiskinen

Onni Ronkainen

Alisa Piirainen

Markus Lindholm

VAASAN KOKOOMUSNUORET RY

PUHEENJOHTAJA

Jaakko Koskela  


0509184982


koskela67z@gmail.com



VARAPUHEENJOHTAJA

Aatu Puisto 

HALLITUKSEN JÄSENET

Frans Koivula

Ronja Ketola

Joonatan Pönttinen

Joni Lehtonurmi

Aleksanteri Marttila


Varajäsen:


Hermanni Sankelo


SIHTEERI/TALOUDENHOITAJA

Sami Korpela

OTA YHTEYTTÄ

Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö


Tanja-Maria Davidov

puheenjohtaja

tanja.davidov@gmail.com

040 500 8836

 

Pirjoriitta Marttila

sihteeri

pr.marttila@hotmail.com

040 063 9162


(c) Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö