KOKOOMUKSEN VAASAN KUNNALLISJÄRJESTÖ RY

VAASAN KOKOOMUSNUORET RY

PUHEENJOHTAJA

PUHEENJOHTAJA

PUHEENJOHTAJA

Marianne Munkki

 

marianne_munkki@yahoo.com

 

050 562 2786

 

Kari Pastuhov

 

kari@pastuhov.fi

 

045 224 4884

VAASAN KOKOOMUSLAISET

KOKOOMUKSEN VAASAN KUNNALLISJÄRJESTÖ

ANNA PALAUTETTA

Tällä lomakkeella voit olla yhteydessä Vaasan Kokoomuksen kunnallisjärjestöön. Voit antaa vapaata palautetta, kehitysehdotuksia tai kertoa mielipiteesi. Pyytäisimme sinua ilmoittamaan haluatko, että sinuun otetaan yhteyttä. Muistutamme myös, ettemme hyväksy epäasiallista palautetta.

 
 
 

YHTEYSTIEDOT

Vaasassa toimii neljä kokoomusyhdistystä, 10 kaupunginvaltuutettua, lukuisa määrä varavaltuutettuja ja muita aktiivisia kokoomuslaisia. Valtakunnan päätöksentekoon vaikuttaa oma kansanedustajamme Susanna Koski. Kaikkiin näihin löydät yhteystiedot tältä sivulta. Ota rohkeasti yhteyttä!

PUHEENJOHTAJA/TIEDOTTAJA

Juuso Aaltonen

 

juusoae@gmail.com

 

044 549 3779

VARAPUHEENJOHTAJA

HALLITUKSEN VARAJÄSENET

Ville Hakanen

Matias Juupaluoma

Pentti Risberg

Anne-Marie Viinamäki

Ulla Ylinen

Kari Pastuhov

 

kari@pastuhov.fi

 

045 224 4884

Tanja Davidov

Marko Heinonen

Kai Luoma

Marianne Munkki

Tommi Mäki

Leena Ollila

 

HALLITUKSEN JÄSENET

SIHTEERI/TALOUDENHOITAJA

Pirjoriitta Marttila

 

pr.marttila@hotmail.com

 

040 063 9162

VAALIPÄÄLLIKKÖ

Vesa-Matti Rantanen

 

v-m.rantanen@vaasankokoomuslaiset.fi

 

040 738 8349

VAASAN KOKOOMUKSEN VALTUUSTORYHMÄ

Ryhmämme on Vaasan kaupunginvaltuuston kolmanneksi isoin 10 varsinaisella jäsenellä. Edustajamme osallistuvat aktiivisesti päätöksentekoon paremman Vaasan puolesta. Kaikki jäsenemme, varajäsenemme sekä lautakuntien ja muiden toimien edustajat löydät kaupungin nettisivuilta.

PUHEENJOHTAJA

Marko Heinonen

 

marko@markoheinonen.fi

 

050 359 6441

 

Susanna Koski

 

susanna.koski@eduskunta.fi

 

045 631 9707

 

Raija Kujanpää

 

raija.kujanpaa@netikka.fi

 

050 371 5453

 

Laura Linna-Välimäki

 

laurahelena.valimaki@gmail.com

 

050 305 5693

 

Kai Luoma

 

kai.luoma@edu.vaasa.fi

 

040 554 2721

 

 

 

 

VALTUUTETUT

 

Marianne Munkki

 

marianne_munkki@yahoo.com

 

050 562 2786

Tommi Mäki

 

tommi@solarsound.fi

 

050 434 4888

 

Leena Tulimaa

 

leena.tulimaa@edu.vaasa.fi

 

040 410 4664

Anne-Marie Viinamäki

 

anne-marie.viinamaki@edu.vaasa.fi

 

040 073 5556

 

VAASAN KOKOOMUS RY

Marko Heinonen

 

marko@markoheinonen.fi

 

050 359 6441

 

VARAPUHEENJOHTAJA

Vesa-Matti Rantanen

 

v-m.rantanen@vaasankokoomuslaiset.fi

 

040 738 8349

HALLITUKSEN JÄSENET

Kai Luoma

Pekka Mäkinen

Jaakko Perttu

Peter Remahl

Pentti Risberg

Pasi Roimela

Leena Tulimaa

 

SIHTEERI/TALOUDENHOITAJA

Pirjoriitta Marttila

 

pr.marttila@hotmail.com

 

040 063 9162

VAASAN KOKOOMUSNAISET RY

Uudistuva, energinen vahva naisyhdistys. Tavoitteena nostaa innostavia ja uusia ajatuksia omaavia naisia kärkipaikoille päätöksentekoon.

PUHEENJOHTAJA

Anne Södervik

 

sodervik.anne@netikka.fi

 

040 096 8709

 

KYRÖNJOEN KOKOOMUS RY

VAASAN KAMPUSPORVARIT RY

Ville Hakanen

 

ville.o.hakanen@gmail.com

 

040 588 8599

PUHEENJOHTAJA

Hermanni Sankelo

 

hermanni.sankelo@hotmail.com

 

045 110 5296

 

VARAPUHEENJOHTAJA

Perttu Kauppi

HALLITUKSEN JÄSENET

Lasse Lehtonen

Markus Lindholm

Teemu Lönnmark

Johanna Ranta

Sami Ristimäki

VARAPUHEENJOHTAJA

Jaakko Koskela

HALLITUKSEN JÄSENET

Matias Juupaluoma

Tiia Lampinen

Vertteri Lehtimäki

Tommi Mäki

Martin Mäkipää.

KANSANEDUSTAJA

Susanna Koski

 

045 631 9707

 

susanna.koski@eduskunta.fi

 

OTA YHTEYTTÄ

Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö

 

Juuso Aaltonen

puheenjohtaja

juusoae@gmail.com

044 549 3779

 

Pirjoriitta Marttila

sihteeri

pr.marttila@hotmail.com

040 063 9162

 

(c) Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö