KOKOOMUKSEN VAASAN KUNNALLISJÄRJESTÖ RY

VAASAN KOKOOMUSNUORET RY

PUHEENJOHTAJA

PUHEENJOHTAJA

PUHEENJOHTAJA

Marianne Munkki


marianne_munkki@yahoo.com


050 562 2786


VAASAN KOKOOMUSLAISET

KOKOOMUKSEN VAASAN KUNNALLISJÄRJESTÖ

ANNA PALAUTETTA

Tällä lomakkeella voit olla yhteydessä Vaasan Kokoomuksen kunnallisjärjestöön. Voit antaa vapaata palautetta, kehitysehdotuksia tai kertoa mielipiteesi. Pyytäisimme sinua ilmoittamaan haluatko, että sinuun otetaan yhteyttä. Muistutamme myös, ettemme hyväksy epäasiallista palautetta.

 
 
 

YHTEYSTIEDOT

Vaasassa toimii viisi kokoomusyhdistystä, 10 kaupunginvaltuutettua, lukuisa määrä varavaltuutettuja ja muita aktiivisia kokoomuslaisia. Valtakunnan päätöksentekoon vaikuttaa oma kansanedustajamme Susanna Koski. Kaikkiin näihin löydät yhteystiedot tältä sivulta. Ota rohkeasti yhteyttä!

PUHEENJOHTAJA

 

Tanja-Maria Davidov


tanja.davidov@gmail.com


040 500 8836

HALLITUKSEN VARAJÄSENET

Perttu Kauppi

Hermanni Sankelo

Pasi Roimela

Anne-Marie Viinamäki

Ulla Ylinen

Marko Heinonen

Kai Luoma

Pentti Risberg

Peter Remahl

Marianne Munkki

Tommi Mäki

Leena Ollila

Ville Hakanen

Pirjoriitta Marttila

 

HALLITUKSEN JÄSENET

SIHTEERI/TALOUDENHOITAJA

Pirjoriitta Marttila


pr.marttila@hotmail.com


040 063 9162

VAALIPÄÄLLIKKÖ

Ville Hakanen

 

ville.o.hakanen@gmail.com

040 5888599

VAASAN KOKOOMUKSEN VALTUUSTORYHMÄ

Ryhmämme on Vaasan kaupunginvaltuuston kolmanneksi isoin 10 varsinaisella jäsenellä. Edustajamme osallistuvat aktiivisesti päätöksentekoon paremman Vaasan puolesta. Kaikki jäsenemme, varajäsenemme sekä lautakuntien ja muiden toimien edustajat löydät kaupungin nettisivuilta.

PUHEENJOHTAJA

Anne-Marie Viinamäki


anne-marie.viinamaki@edu.vaasa.fi


040 073 5556

VALTUUTETUT


Marko Heinonen


marko@markoheinonen.fi


050 359 6441


Susanna Koski


susanna.koski@eduskunta.fi


045 631 9707


Raija Kujanpää


raija.kujanpaa@netikka.fi


050 371 5453


Laura Linna-Välimäki


laurahelena.valimaki@gmail.com


050 305 5693


Kai Luoma


kai.luoma@edu.vaasa.fi


040 554 2721





Marianne Munkki


marianne_munkki@yahoo.com


050 562 2786

 

Tommi Mäki


tommi@solarsound.fi


050 434 4888


Kari Pastuhov


kari@pastuhov.fi


045 224 4884


Leena Tulimaa


leena.tulimaa@edu.vaasa.fi


040 410 4664

    



VAASAN KOKOOMUS RY

Marko Heinonen


marko@markoheinonen.fi


050 359 6441


VARAPUHEENJOHTAJA

Vesa-Matti Rantanen


v-m.rantanen@vaasankokoomuslaiset.fi


040 738 8349

HALLITUKSEN JÄSENET

Kai Luoma

Pekka Mäkinen

Jaakko Perttu

Peter Remahl

Pentti Risberg

Pasi Roimela

Leena Tulimaa


SIHTEERI/TALOUDENHOITAJA

Pirjoriitta Marttila


pr.marttila@hotmail.com


040 063 9162

VAASAN KOKOOMUSNAISET RY

Uudistuva, energinen vahva naisyhdistys. Tavoitteena nostaa innostavia ja uusia ajatuksia omaavia naisia kärkipaikoille päätöksentekoon.

PUHEENJOHTAJA

Anne Södervik


sodervik.anne@netikka.fi


040 096 8709


HALLITUKSEN JÄSENET

Rita Lahti

Liisa Ollila

Leena Ollila

Ulla Ylinen

Tanja Davidov

Riitta Pääjärvi-Myllyaho

Raija Raunio

 

 

KYRÖNJOEN KOKOOMUS RY

VAASAN KAMPUSPORVARIT RY

Ville Hakanen


ville.o.hakanen@gmail.com


040 588 8599

PUHEENJOHTAJA

Hermanni Sankelo


hermanni.sankelo@hotmail.com


045 110 5296


VARAPUHEENJOHTAJA

Perttu Kauppi

HALLITUKSEN JÄSENET

Lasse Lehtonen

Markus Lindholm

Teemu Lönnmark

Johanna Ranta

Sami Ristimäki

VARAPUHEENJOHTAJA

Jaakko Koskela   

HALLITUKSEN JÄSENET

Matias Juupaluoma

Tiia Lampinen

Vertteri Lehtimäki

Tommi Mäki

Martin Mäkipää.

KANSANEDUSTAJA

Susanna Koski


045 631 9707


susanna.koski@eduskunta.fi


OTA YHTEYTTÄ

Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö


Tanja-Maria Davidov

puheenjohtaja

tanja.davidov@gmail.com

040 500 8836

 

Pirjoriitta Marttila

sihteeri

pr.marttila@hotmail.com

040 063 9162


(c) Kokoomuksen Vaasan kunnallisjärjestö